Oskrivet kort av ett konstverk ( Kommer från ett äldre kortlager 1980-talet )
Storlek Ca: 15 x 10 cm.
Bra skick
__________________________________________
Saxat ur wikipedia
Raoul Dufy, född 3 juni 1877 i Frankrike död 23 mars 1953
Dufy tillhörde gruppen Les Fauves. Han arbetade med oljemålningar, akvareller, träsnitt och litografier |