Se bilder för mer info Vänligen se bilderna som de utgör en del av beskrivningen Titta noga på alla bilder och läs beskrivningar innan bud Om något är oklart eller det önskas fler bilder vänligen skicka ett mail till mig Samfraktar gärna om Ni vill vänta in flera auktioner Köparen betalar frakten Varan skickas senast dagen efter jag ser pengarna på mitt konto Nordea bank Skickas ej postförskott eller bussgods Välkomna till mina övriga auktioner!
HELST AVHÄMTNING KAN SKICKAS MED DHL Vinylspelaren har stått oanvänd i flera år SÄLJES SOM DEFEKT !!! TESTAD! DEFEKT: Driv remmen trillar av efter några varv Tonarmen hinner fram till LP skivan och går ner Se bild 2 FUNGERAR: Start och Stop driv motorn En B & O klassiker BeoGram 1202 1972-1974 mest populära skivspelare främst på grund av sin tidlösa design och solid robust konstruktion BeoGram 1202 representerade toppen i utvecklingen av serien 1200 BeoGram 1202 GR1202 Model 5237 Teak 1972 – 1974 Designad av Jacob Jensen 110-130 / 220-240 V AC 10 W Utgång 5 mV - 1000 Hz / 47 kohm Hastigheter 33 1/3 och 45 varv per minut Pickup SP 14A 44 x 12 x 33 cm Vikt 9 kg SÄLJES SOM DEFEKT !!! Vinylspelaren har stått oanvänd i flera år En översyn kanske behövs t.ex. rengöras och smörjas KAN SKICKAS MED DHL HELST AVHÄMTNING
I vintage skick Har används bruks slitage finns har repor de flesta på plastlocket I övrigt är Skivspelaren i fint skick Enligt bilder
Bilder
Välj en bild
Besökt 412 gånger
Betalningsmetoder
Nordea
Säljaren, pirgos, tar på sig allt ansvar för innehållet i denna auktion